Léčebné

Lymfodrenáže

Soubor velmi jemných hmatů, které pomáhají uvolnit sběrné lymfatické uzliny a zvýšit průtok lymfatické tkáně v těle. Její účinky jsou velmi blahodárné pro tělo, pokud je lymfodrenáž správně provedena. Má kosmetické účinky jako například odstranění celulity nebo pomoc při hubnutí. Její léčivé účinky jsou však mnohem důležitější. Pomáhá nám odvádět toxické látky, které se nám hromadí v těle, posiluje naši imunitu, pomáhá při lymfatických otocích jako třeba lipedému či lymfedému. Ať už půjdete na lymfodrenáž kamkoli, pohlídejte si, aby vám nejdříve bazálně ošetřili krční uzlinky. Tato technika by určitě neměla být nijak bolestivá, neboť se zde využívá minimálního tlaku. Tato masáž není vhodná a nedoporučuje se těhotným ženám, ženám se silnější menstruací, osobám s vředovými chorobami, při zácpě, horečnatých stavech, hemofilii, se zhoubnými nádory a těžkými onemocněními jater a ledvin. V případě, že se léčíte se štítnou žlázou, konzultujte prosím možnost podstoupení této procedury s lékařem, u kterého se se štítnou žlázou léčíte.

Míčkování

Technika prováděná speciálními molitanovými míčky, které mají svůj povrch upraveny tak aby působil reflexně na naši kůži. Pomáhá hlavně při respiračních obtížích ať už u dolních či horních cest dýchacích. Jelikož se řadí do tzv. měkkých technik tak se využívá i pro lepší hojení jizev či léčbě poruch karpálního tunelu. Je lepší pokud si klient donese svůj vlastní míček a to speciálně pokud jej chce využít při míčkování obličeje, ale pokud si ho nechce kupovat, nemusí.

Kinesiotaping

Technika, která se provádí lepením elastických bavlněných pásek na postiženou oblast. Svaly se díky správnému nalepení mohou buď nabudit či naopak zrelaxovat. Kinesiotaping se velmi dobře uplatňuje při hojení modřin a jizev (hlavně limfotaping ). Tato procedura není vhodná pro osoby léčícími se s kožními onemocněními či alergií na pryskyřici.

Měkké techniky

Tato technika ovlivňuje měkké tkáně tzv. kůže, podkoží, sval a fascie. Provádí se různými hmaty či protahovacími prvky. Pomáhá zejména pro posílení ochablých svalů, odstranění trigger pointů a optimalizují vlastnosti měkkých tkání.