Speciální

Baňkování

Je to jedna z nejvýraznějších masérských metod na ztuhlé svalstvo. Pomáhá odstraňovat svalové blokády vlivem výrazného prokrvení v podkožní části. Tato terapie se využívá také pro odstraňování toxických látek z těla, ale dá se také využít pro ,,odvodňování‘‘ kloubů ať už v koleni nebo ramenu. Baňkování je stále velmi oblíbenou částí čínské medicíny.

Medová masáž

Je to vynikající detoxikační masáž, která využívá léčivou sílu včelího medu. Působí jak na pokožku, tak i na vnitřní orgány. Hojně se využívá na uvolnění svalového napětí, při nachlazení, posílení imunity, při akné atd. Nemusíte mít strach, že byste se po masáži „lepili‘‘. Med se vsákne do pokožky a škodliviny, které vyplují na povrch, jsou vsáknuty plátky salátové okurky a na závěr vás ještě otřu teplou žínkou. Je důležité upozornit, že na tuto techniku je třeba se oholit!!! Kdo by neměl na medovou masáž chodit? Velmi ochlupení lidé, lidé s alergií na med, s otevřenými ranami kůže či při jiných akutních kožních onemocněních, při tumorech, krvácivých stavech, při trombóze.

Masáž svíčkou

Je to soubor relaxačních hmatů podobných těm při klasické masáži. Co je zde důležité, je masážní svíčka. Tím že se na pokožku nanese teplý olej spojený navíc s esenciálními oleji tak má velmi pozitivní účinek na napjaté svalstvo. Teplo svaly uvolní a ty se pak mnohem lépe a účinněji propracují. Kdo by neměl na masáž chodit? Těhotné, lidé s nádorovým onemocněním.

Masáž lávovými kameny

Tato technika využívá nakumulované teplo a energii proudící z lávových kamenů. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na 50-60 °C. Tato masáž svaly prohřeje a pomůže uvolnit svaly. Velmi dobře pomáhá při odstranění bolesti zad, křečí, uvolňují napětí těla ať už fyzické či psychické. Tato masáž je velmi příjemná a účinná. Tento druh masáže se nedoporučuje těhotným ženám, osobám trpícím na křečové žíly, osobám s nádorovým onemocněním a s infekčními a horečnatými stavy.